Aplikacje, które ułatwiają życie

biznes.nokia6300.pl

Główną przewagą smartfonów, nad tradycyjnymi telefonami komórkowymi, jest możliwość instalacji odpowiednich aplikacji, które wzbogacają podstawowe funkcje urządzenia. Za ich pomocą można grać, korzystać z map lub planować podróż. Pozwalają również na błyskawiczny dostęp do informacji o stanie konta bankowego. Czy są jednak na tyle bezpieczne, aby ufać im bez granic?

Twórcy programów dla urządzeń mobilnych prześcigają się nie tylko w atrakcyjności swoich produktów, lecz również pod względem ich bezpieczeństwa. Bywają jednak przypadki, które sprawiają, że zaufanie do aplikacji może być solidnie nadszarpnięte. Korzystając z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi istnieje ryzyko przechwycenia sygnału oraz informacji dotyczących logowania się na serwer bankowy, z którego korzysta użytkownik telefonu. Może to spowodować wyciek danych i w najgorszym przypadku kradzież gotówki. Innym niebezpiecznym przykładem są komunikatory, zastępujące tradycyjne wiadomości SMS. Niektóre z nich pobierają podczas instalacji całą listę kontaktów z książki adresowej, zyskując w ten sposób nowe bazy danych teleadresowych.

Dlatego zanim zostanie pobrana jakakolwiek aplikacja, należy najpierw sprawdzić jej autentyczność i bezpieczeństwo. Najlepszym miernikiem będą komentarze innych użytkowników, którzy z nich korzystają.

http://maciaszczyk.pl/oferta/kompleksowa-aranzacja-spotkania-konferencyjnego odszkodowanie.nucast.pl