Elektroniczne książki

medykamenty.com.pl

Urządzenia mobilne nie muszą służyć jedynie do komunikacji z drugą osobą, słuchania muzyki lub grania. Dla wszystkich miłośników książek powstały elektroniczne książki.

Są to tablety wyświetlające tekst książki, zapisany w pamięci urządzenia. Co ciekawe, do dyspozycji konsumentów oddano wiele rodzajów w zależności od ich potrzeb i finansów. Mogą jedynie wyświetlać tekst książki, lecz również pobierać nowe, za pomocą bezprzewodowego dostępu do sieci. Interesującym rodzajem tzw. E-booków, są urządzenia wykorzystujące e-ink, czyli specjalny rodzaj wyświetlacza. Od typowych ekranów wyróżnia go to, że wyświetla obraz, który nie męczy wzroku i pobiera minimalną ilość energii, bowiem po każdym „przerzuceniu” strony, wyłącza się, prezentując zastygłe litery. Nie używając dodatkowego oświetlenia, czyni z siebie prawie idealną replikę tradycyjnej książki, z tą różnicą, że w swym wnętrzu może skrywać ogromną ilość pozycji książkowych.

Wybierając się w góry lub przystępując do pisania pracy naukowej, takie urządzenie staje się niebywale praktyczne, a mnogość obsługiwanych formatów pozwala zgrać do urządzenia zarówno zdjęcia, jak i tekst.

www.itprojectplace.com/lp/logo/humorystyczne-logo-dla-firm/ feng-shui.perivallontiki.eu