Mobilne trendy w webdesignie

Wraz z rozwojem rynku urządzeń mobilnych, projektanci stron internetowych musieli dopasować je do nowych standardów. Okazuje się, że tradycyjny wygląd witryny www, z punktu widzenia użytkownika smartfonu lub tabletu jest niefunkcjonalny.

To, co dla zwyczajnego PC-owca nie było kłopotem, dla korzystającego z małych urządzeń może być uciążliwe. Zbyt małe okienka lub zawiłość strony muszą być zmieniane. Strony napisane wyłącznie pod komputery stacjonarne, na tabletach wyświetlają się w nienaturalny sposób. Są zbyt pomniejszone lub błędnie się rozciągają. Projektując nowy wygląd serwisu lub strony internetowej, ich twórcy zmuszeni są do minimalizacji, która jedna w ten sposób wyznacza nowe trendy estetyczne.

Kwestia mobilnych trendów jeszcze niedawno budziła lęk u webdesignerów obecnie jest powszechnie akceptowana i z powodzeniem wykorzystywana. Strony przestały być wyposażone w boczne paski menu, a na ich miejsce wkroczyły rozwijane belki, które są wygodniejsze dla posiadaczy telefonów komórkowych z dostępem do Internetu.

www.izabelakopec.pl www.dolnepowisle.pl