Nowy standard USB

www.funkcjonalnydom.com.pl

Łączenie ze sobą urządzeń elektronicznych od lat odbywa się za pomocą portów USB. Z biegiem czasu ich wydajność wciąż się poprawia, a przesyłanie danych odbywa się szybciej. Nowy rodzaj gniazdka będzie nie tylko szybszy, ale i mniejszy.

Wraz z pojawieniem się nowego rodzaju portu USB 3.1, w urządzeniach przenośnych i wciąż popularnych komputerach stacjonarnych, zaczną być instalowane dodatkowe wejścia typu C. Są one znacznie mniejsze od tradycyjnych portów, które zwykło się oglądać. Taka zmiana była konieczna z powodu coraz cieńszych urządzeń przenośnych, które modyfikuje się kosztem chociażby gniazdek. Taka odwrócona standaryzacja ma pozwolić w przyszłości na wygodniejsze korzystania ze wspólnych kabli dla różnych modeli. Trzeba mieć tylko nadzieję, że różni producenci urządzeń mobilnych, będą skłonni instalować w swoich produktach nowy rodzaj USB.

Pomysł może kontrowersyjny, jednak przecież nikt nie lubi walających się po mieszkaniu kabli, przejściówek oraz ładowarek dedykowanych dla różnych telefonów i laptopów.