Pamięć w chmurze

www.stephan-keppler.de

Słynne powiedzenie – „chodzić z głową w chmurach”, nabiera ostatnio zupełnie nowego znaczenia. Co zrobić gdy telefon ma zbyt mało pamięci wewnętrznej? Odpowiedź jest prosta. Można dokupić większą kartę pamięci lub zacząć korzystać z tzw. chmur.

Są to specjalne przestrzenie na dyskach, oferowane przez serwerownie, za pomocą których można magazynować własne dokumenty i informacje zapisane na smartfonie. Niska pamięć urządzenia nie musi w niczym ograniczać. Wystarczy stały dostęp do Internetu, aby cieszyć się praktycznie nieograniczoną przestrzenią. Jedyną granicą w ilości gigabajtów, są fundusze, które przeznaczy się na odpowiednią ilość miejsca. Co ciekawe, pamięć w chmurze nie tylko pozwala na przechowywanie danych, lecz również korzystanie z programów, do których działania, nie wymagana jest instalacja na urządzeniu.

W niedługim czasie, może się okazać, że pamięć podręczna będzie zupełnie niepotrzebna lub ograniczona do minimum. Pomysł na chmury z informacjami to niewątpliwie świetne rozwiązanie dla pasjonatów urządzeń mobilnych.

www.zzg.zgora.pl