Passwordowa alternatywa dla zapominalskich

Korzystanie z wielu stron internetowych i portali społecznościowych wymaga na swoich użytkownikach zapamiętywania, czasem nawet dziesiątek, haseł. Praktycznie każdy z użytkowników kont pocztowych spotkał się z problemem zapomnienia kodu dostępu. Dla wszystkich tych, którzy mają z tym częsty problem, powstała ciekawa alternatywa. Mowa oczywiście o AMD Face Login.

Jak już sama nazwa wskazuje, system uaktywnia dostęp do strzeżonych danych na podstawie wyglądu twarzy. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie (chociażby kamerką internetową) i zapisać w bazie danych programu. Konfiguracja urządzenia jest bajecznie prosta i działa już po pięciu minutach. Od tej pory uruchomienie komputera lub danej strony www, odbywać się będzie na podstawie weryfikacji wyglądu twarzy ze zdjęciem zapisanym w pamięci programu.

Główną zaletą oprogramowania jest fakt, że działa praktycznie na wszystkich dostępnych na rynku urządzeniach przenośnych, które posiadają kamerkę internetową. Dlatego z powodzeniem może być stosowane zarówno w nowych, jak i starszych gadżetach.

www.zamczysko.wroclaw.pl