Telefon modułowy – przyszłość czy niegodny uwagi pomysł?

www.irmaxmeble.com.pl

Korzystając ze swojego telefonu lub tabletu, wielu użytkowników musi wybierać pomiędzy posiadaniem w urządzeniu wszystkiego lub praktycznie niczego. A gdyby można byłoby tak dostosować telefon do własnych potrzeb? Na taki pomysł wpadli twórcy telefonu modułowego.

Urządzenie składa się z niewielkich części, które w połączeniu ze sobą tworzą idealny telefon, dostosowany do indywidualnych preferencji użytkownika. Osadzane na standardowej płytce moduły mogą zmieniać się w zależności od sytuacji. Jadąc w góry, będzie można doczepić do telefonu większą baterię, na przykład kosztem mniejszego ekranu. Z kolei korzystając w urządzeniu z nawigacji GPS, będzie możliwe uzyskanie, jak największego ekranu na rzecz pozostałych komponentów. Możliwości jest wiele i to tylko od inwencji przyszłego właściciela zależeć będzie wygląd i parametry takiego smartfona.

Fani nowych technologii będą wniebowzięci, mogąc korzystać z telefonów własnego projektu. Zgodnie z obietnicami producentów, pierwsze tego typu urządzenia pojawią się na rynku już w 2015 roku.

www.prostomatologia.pl